Jak předcházet stresu...

06.04.2021

Stres. Slovo, které se skloňuje již mnoho let, nabylo nebývalých rozměrů. Přibylo stresorů, zato ubylo možností stres přirozeně ventilovat.  Každý člověk má odolnost vůči stresu na jiné úrovni a samozřejmě i jinou intenzitu prožívání stresových situací. Do hry vstupuje mnoho faktorů. Jeden faktor je však společný pro všechny a tím je životní rovnováha. A právě stres nastavuje zrcadlo, jak to s tou naší životní rovnováhou máme.

Představte si životní rovnováhu jako berušku, která má šest noh. Běží si tím svým životem v pohodě a lehkostí. Co by se stalo, kdyby o jednu nožičku přišla? Asi by ten její běh byl o trochu náročnější, ale kdyby se snažila a vydala kus energie navíc, tak by tempu svých "kolegyň" možná stačila. Stálo by jí to sice slušnou dávku energie, ale dala by to. Co by se však stalo, kdyby přišla o další nožičku? Aby stačila ostatním, musela by se hodně překonat a energie by jí pomalu docházela. Kdyby přišla dokonce o třetí nožičku, to už si raději ani nebudeme představovat. Ti vtipnější už mají připravenou odpověď, že může jednoduše roztáhnout křídla a odletět.  

Vy vnímavější však již dávno víte, že beruška jen symbolizuje náš běh životem. I my potřebujeme šest nožiček, ba přímo pilířů pro náš lehký běh.

O jaké pilíře se jedná a jak je posílit se s vámi s radostí podělím prostřednictvím webináře Životní rovnováha, aneb jak předcházet stresu, na který jste srdečně zváni.